niedziela, 23 czerwca 2013

Czar działki (cd)

Dzisiejszy wypad na działkę był właściwe przymusowy: głównie podlać ogórki, pomidory , zebrać truskawki i poziomki, nieco szpinaku by przerzedzić "szpinakowisko". Rośnie w tym samym miejscu od kilku lat i wysiewa się samo. Tu muszę zaznaczyć, szpinak(nowozelandzki) jest coraz smaczniejszy. Nawożenie zrobiłem tylko raz zakładając grządkę (drobne gałązki, nie całkiem przerobiony kompostownik, korę sosnową ziemię/podłoże spod pieczarek i na wierzch warstwa ok. 10 cm ziemi uprzednio wybranej w tym miejscu i wysiew nasion Na wierzch 1 cm warstwa kory).
 Oczywiście kilka fotek, w tym jagoda kamczacka:

...przedstawicielki poziomek...
...szpinakowisko ... już po drugim tegorocznym zbiorze, polegającym na wyjmowaniu z ziemi całych młodych roślinek (ok 1 kg), tak gęsto się wysiały. Prawda, że nie widać łysin?
Świdośliwa już czerwieni jagody ...
Aleja róż i lawendy  (bardzo dobrze znoszą swoje towarzystwo (mezalians?!)
po lewej rozpięte "sieci) to pierwsza sieć:pomidory, druga ogórki, za nimi widać nowy trawnik już gotowy do pierwszego skoszenia.

Clematis (jeden z czterech)już kwitnie od kilkunastu dni ...
5 komentarzy:

 1. Ale masz piękną działkę. Jaki porządek. Aż mi się wstyd zrobiło, że u mnie taki bałagan. Chyba czas wziąć do ręki grabie. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Foty robię tylko tego co względnie wygląda, bałagan też mam, nie przejmuj się więc swoim. Działka to miejsce wypoczynku a nie harówki pańszczyźnianej.
   pychol

   Usuń
 2. Zazdroszczę takich dobroci. Napiszesz coś więcej na temat świdośliwy? Pierwszy raz o niej słyszę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pyszne jagody z leciutkim posmakiem goryczki w pewnym momencie, po którym słodycz jagód bierze przewagę. Smak specyficzny ja dodaję świeże czasem do herbaty, a potem je zjadam. O walorach zdrowotnych poczytaj: http://www.jagodnik.pl/technologia-uprawy/inne/788-swidosliwa-jeszcze-malo-znana-
  ....http://ziola.pisz.pl/swidosliwa-amelanchier/ ....
  Jest kilka odmian, ale po przeanalizowaniu wybrałem odmianę olcholistną :...http://www.drzewa.com.pl/2424-swidosliwa-olcholistna.html

  OdpowiedzUsuń
 4. ...tylko trzeba pilnować, bo daje wiele odrostów, chociaż jeśli ktoś chce, to w 2-3 roku ma już odrosty do posadzenia porządnego i wysokiego wiatrochronu - żywopłotu, na dodatek owocującego.
  Tylko ptaki uwielbiają owoce (można po wysuszeniu dokarmiać ptactwo zimą, szczególnie gołębie, kilka działek obok (krzew 4 metrowy chyba), koleżanka ma stałe ich odwiedziny.

  OdpowiedzUsuń