środa, 17 lipca 2013

Naleśniki z twarogiem i truskawkami

 Upał, brak apetytu na tzw. "ciężkie posiłki", spowodował moją poranną wędrówkę na rynek (przy okazji skok na działkę, poranne podlanie roślinności), tradycyjnie po jajka, pieczarki, pomidory i inne " zieleniny", których jeszcze nie mam na działce. Brak "pomysłu" na coś innego niż wczorajsze naleśniki, których jeszcze 4 zostały z serem, ale i zostało 8 płatów do obłożenia. Planowałem pieczarki, ale dojrzałem piękne, niemal czerwono-brązowe. Zobaczyłem je w wyobraźni w środku naleśników, no i oczywiście, pieczarek nie kupiłem, w efekcie powstał dzisiejszy obiad, połączony z wczorajszym dało to po 2 podobne, ale jednak inne naleśniki. Fotknąłem tylko swoją porcję tych "nowych".

Składniki
Składników na naleśniki jak i sposobu wykonania nie podaję, jest to już „standard szkoleniowy” każdego adepta sztuki kulinarnej, najlepiej usmażyć takie o grubości 1 - 1,5 mm, tzw. „biszkoptowe”.¹]
Farsz na 10-15 naleśników
* 20 dag twarogu półtłustego;
* 2 żółtka ; ²]
* 1 łyżka cukru trzcinowego;
* ½ łyżeczki cukru waniliowego/wanilinowego;
* 50 dag truskawek;
* tłuszcz do smażenia zawiniętych naleśników.
------ ------ ------ -----
¹] - robi się tak samo jak zwyczajne, tylko białko dodaj ubite na sztywno, potem dokładnie wymieszaj, na wolnych obrotach trzepaczek .
²] – białka możesz ubić i dodać do ciasta, zmniejszając ilość całych jaj.
Wykonanie.
Zrób masę twarogową z twarogu, żółtek i cukrów, rozłóż na naleśniku, na wierzch poukładaj przecięte na 3 części truskawki układając odpowiednio na krokiety:

 lub na ruloniki...

 Polecam ruloniki, mniej kłopotliwe a wygodniejsze w jedzeniu. Smaż na małym ogniu, na maśle , można na klarowanym .
Najlepiej podać z bitą śmietaną.

                                                                      SMACZNEGO

2 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. A Wiesz, i tym razem nie muszę Ci wierzyć na słowo, faktycznie pychota. Już były z jagodami również, a ja nawet z czarną porzeczką próbowałem, nie były specjalne. Wolę cz. porzeczkę na surowo, prosto z krzaczka.
      Pychol, za odwiedziny i komentarz(yk).

      Usuń