piątek, 1 lutego 2013

Śledź mozaikowy w occie jabłkowym z korniszonami

 Czas na nową porcję śledzi, ten przepis powstał w okresie mojego odchudzania się. Faktem jest że nieco wagi zgubiłem, ale nie wystarczyło mi samozaparcia do IV etapu diety i część "ciała powróciła, co prawda nie w takich samych parametrach. Teraz chyba będę stosował swoją dietę, która bardzo wolno ale skutkuje, ryby w każdej postaci pozostają stałym składnikiem pokarmowym w tym żywieniu, śledź króluje.

Składniki.
* 0,4 kg płatów śledzi solonych (matiesy);
* 1 pęczek szczypioru z cebulkami,( albo 10-szalotek)
;
* 1 słoiczek papryki konserwowej własnej w occie jabłkowym; ¹*]
* 1 słoiczek grzybków w occie jabłkowym
;
* 10 mini korniszonów w occie jabłkowym;
* ok 200 ml
octu jabłkowego;
* 2
łyżeczki bazylii;
* ½ łyżeczki tymianku;
* 5-10 ziaren kardamonu;
* 1/2 łyżeczki pieprzu zielonego(!!)
*
5 listków laurowych;
* 4-5
ziaren jałowca;
* 1 łyżeczka octu balsamicznego.
-------------------------
¹*]- zamiennie można świeży owoc.
Wykonanie.
Śledziowe płaty wypłucz kilkakrotnie „do czystej wody”, odsącz i resztę wody „wyciśnij” w ręczniki papierowe. Nadmierna ilość soli zniknie w połączeniu z resztą składników.
Śledzie pokrój (w poprzek) w kawałki 1,5 – 2,0 cm, przesyp bazylią, oregano, świeżo zmielonym/zmiażdżonym pieprzem, dodaj liście laurowe i jałowiec, wszystkie zioła, pokruszony kardamon, szczypior razem z cebulkami pokrojony niezbyt drobno(dymkę w krążki 2-3 mm), dodaj ocet balsamiczny, całość wymieszaj, odstaw. Grzybki pokój w grube paski lub na pół, paprykę ze słoików pokrój w paski i dodaj oba składniki razem z zalewą, jeżeli użyjesz paprykę świeżą to lekko ją posól od wewnątrz, pokrój w piórka i odstaw na 10 minut, potem dopiero dodaj do reszty składników. Tak samo dodaj pokrojone w średniej grubości plasterki korniszony. Całość wymieszaj odstaw, możesz dodać ocet z ogórków. Jeśli trzeba uzupełnij zalewę octem jabłkowym (lub sporządzoną zalewą). Pozostaw na noc w lodówce.
MOŻNA SPOŻYWAĆ STOSUJĄC DIETĘ DUKANA.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz