piątek, 20 kwietnia 2012

Kuchnia, rym i działka, hobby ...(1)

 Wyżej trawnik  z drzewkami(połowa z nich), malino-jeżyna na nowym miejscu i nowe dwie zółte maliny.  Niżej: tu będą gladiole w głębi I(zlikwidowałem namiot), a bliżej jak zwykle, zioła wokół świdośliwy. Clematis ożywa, magnolia ma jeden pąk kwiatowy.

 Truskawki, drzewka przy szczypiorku gruszo-jabłoń azjatycka,  za nimi dwa z kilku rabarbarów i dwa krzewy jagody kamczackiej, pod koniec maja jagody do zjedzenia ( roślina znosi do -40 st.C) zaraz szcypior przywita się z nożem, wieczorem zniknie  z talerza . Mały warzywnik w zupełności wystarcza
 Ta śliwa daje pyszne owoce
 A to pan hrabia zawstydzony, że śpi w dzień,  oczywiście na zaanektowanym tapczanie, na swoim "prześcieradle"...
  Nie samą kuchnią i rymami żyję jak widać, a działka (foty z dnia wczorajszego) poniekąd jest takim ogniwem. Zastanawiam się czasami czy mógłbym żyć bez jednej z  tych pasji ... a jest jeszcze kilka ...
  A przecież nie tylko te trzy i pozostałe prowadzą mnie przez życie. Mam jeszcze Trzy Pasje, zwane też Wiedźmami i jednego kotopiesa nie do zagłaskania.

(CDN)

7 komentarzy:

 1. ja też uwielbiam nasze "hektary". Jak może człowiek wypoczywać dłubiąc w pachnącej ziemi!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie, to fakt, ale trzeba jednak czasu sporo poświęcić, sam dojazd i powrót to pół godziny łącznie, a do tego dwukrotne przebranie się. Co innego przy domu ogród. Sam mam doświadczenie: gdy pracowałem to w połowie nie było tak jak jest zagospodarowane. Ale fakt niezaprzeczalny, wypoczynek mimo (czasami)zmęczenia, wynagradza wszystko: zieleń kwiaty powietrze i spokój... Czasami piwko, lampka wina z sąsiadami (płci obojga!). No i można posłuchać śpiewu ptaków (z nagrań również)czy ulubionych utworów muzycznych różnego gatunku.

   Usuń
 2. Fajnie jest mieć swoją działkę :) Ja niestety nie mam,ale to dobrze bo kto by na niej robił hihi ;D
  Fajny piesio :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super sprawa, no i jak pisałem wyżej: trzeba mieć nieco czasu, ale tylko początek jest pracochłonny, ja właściwie pod uprawę mam ok 100. Najtrudniej było pozbyć się zaniedbań z lat ubiegłych.

   Usuń
 3. Och tak - własny skrawek ziemi to jest to!

  A teraz, wiosną, szczególnie - wspaniale tak sobie obserwować, jak wszystko się budzi do życia! I wiedzieć, że tak poniekąd dzięki naszej własnej pracy... a jaka satysfakcja z późniejszych plonów!... móc je ze smakiem szamać, przetwarzać, obdarowywać bliskich...

  ...super! ;D

  Trochę Tobie teraz zazdroszczę, że możesz się już tym wszystkim cieszyć - ja jeszcze muszę trochę poczekać, nim na poważnie się będę mogła zająć swoją działeczką... łee ;(

  No, ale przyjdzie czas! ;DD

  Pozdrawiam!
  N.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zauważyłem, że ten temat zaciekawił Was, postanowiłem go "odcinkować", stąd wprowadzona numeracja w tytule. W każdym z odcinków Możesz pytać, jeśli będę mógł i znał odpowiedź odpowiem.

  OdpowiedzUsuń
 5. I'm gone to inform my little brother, that he should also visit this blog on regular basis to take updated from most recent information.
  my web page > Trampoline With Enclosure Clearance

  OdpowiedzUsuń